Оголосили конкурс на здобуття літературної премії імені Івана Корсака

04 Червня 2024, 12:28
Нагорода літературної премії імені Івана Корсака 21081
Нагорода літературної премії імені Івана Корсака

Стартував конкурс на здобуття літературної премії імені Івана Корсака. Подавати на конкурс можна твори, що написані українською мовою та присвячені історії України.

Про це Район.Культура повідомили організатори.

На пошанування пам’яті Івана Корсака, а також задля піднесення в Україні популярності творів історичної тематики й заохочення авторів тих творів, які стали яскравими художніми здобутками, родина Івана Корсака та видавництво «Ярославів Вал» 2018 року заснували Літературну премію імені Івана Корсака. 

Першим лауреатом був Петро Кралюк. Торік премію виборов український письменник Сергій Грабар. Також лауреатами премії були Юрій Винничук, Микола Суховецький, Зірка Мензатюк та Петро Лущик. Згідно із положенням про конкурс, усі лауреати стають членами журі конкурсу.

Роботи на здобуття Літературної премії імені Івана Корсака приймають до 25 серпня. Нагороджують переможця 15 вересня у день народження Івана Корсака у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк).

Читайте також: Історичний роман про князя Святополка ІІ: премію імені Івана Корсака отримав письменник з Києва

Підстави для номінації на здобуття премії:

 1. Твір обов’язково має бути присвячений саме історії України.
 2. Твір має бути написаний на високому художньому рівні і мати позитивні відгуки в пресі й добрий читацький розголос.
 3. Твір має бути написаний українською мовою.
 4. До конкурсу на здобуття премії не приймаються твори, відзначені іншими преміями.
 5. Твір, номінований на премію, має бути опублікований не пізніше ніж за три роки до подачі його на конкурс для здобуття премії.
 6. До конкурсу приймаються книжкові видання й твори, опубліковані в періодиці. Електронні варіанти текстів журі не розглядає.
 7. Визначення лауреата відбувається шляхом таємного голосування згідно із положенням про премію.
 8. Якщо журі дійде висновку, що справді яскравого твору не з’явилося, премія може не присуджуватися.

Право номінації на здобуття премії:

 1. Твори історичного жанру (романи й повісті) висувають на здобуття премії обласні відділення Національної спілки письменників України та її правління, а також ВО «Просвіта».
 2. Право номінувати твори на здобуття премії мають члени журі.

Терміни висунення кандидатів на здобуття премії та її присудження:

 1. Висунення творів на здобуття премії оголошується у ЗМІ з 1 червня і завершується 25 серпня.
 2. Премія присуджується тільки один раз.
 3. Члени журі не можуть номінуватися на здобуття премії.
 4. Вручення премії відбувається до дня народження письменника 15 вересня щорічно.
 5. Вручення премії відбувається в урочистій обстановці у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк) за участі громадськості та ЗМІ.
 6. Лауреат одержує диплом, медаль, а також грошову винагороду 100 тисяч гривень.

Журі Літературної премії імені Івана Корсака очолює доктор економічних наук, голова Ради директорів VolWest Group, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктор Корсак

До членів журі входять: український філософ, письменник, публіцист Петро Кралюк; прозаїк, критик, есеїст Микола Суховецький; українська письменниця, казкарка, журналістка Зірка Мензатюк; український письменник Петро Лущик; український письменник і перекладач, сценарист, джазмен Сергій Грабар. Журі не рецензує та не повертає номіновані книжки, а також не коментує та не розголошує деталі рейтингового голосування.

Заявки, що містять лист-подання на ім’я голови журі, відгуки у пресі й літературних сайтах та книжки (або періодика) у трьох примірниках, надсилати поштою на адресу вул. Карбишева, 1, м. Луцьк, 43023, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (відповідальна особа Ольга Волкова) із зазначенням «На здобуття Літературної премії імені Івана Корсака». 

До паперового твору також подається електронна версія книги у форматі PDF на електронну пошту [email protected] із зазначенням у темі листа «На здобуття Літературної премії імені Івана Корсака».

Коментар
22/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024