Російська пропаганда поширює фейк про портрети Бандери у Грузії
Росіяни створили фейк про те, що під час протестів у Грузії на стінах парламенту країни мітингувальники наклеїли портрети Степана Бандери. На одному з російських Telegram-каналів поширюють дезінформацію про те, що учасники протестів у Грузії нібито наклеїли на стіни парламенту країни портрети Бандери.
У Грузії на тлі того, що влада країни протягує так званий закон про «іноагентів», уже тривалий час проходять протести. Громадське суспільство проти відверто проросійського закону, відповідно до якого у самій Росії чимало громадян, які апелювали до режиму Путіна, були оголошені «іноземними агентами». Нинішня влада Грузії, яка перебуває в орбіті впливу Кремля, запровадила аналогічний закон у цій країні.
Безумовно, російська пропагандистська машина висвітлює діяльність мітингувальників виключно у негативному ключі і вдається до відвертих фейків. Так, днями в одному з репортажів «із місця подій» пропагандисти запустили сюжет, у якому заявили, що протестувальники обклеїли стіни грузинського парламенту портретами Степана Бандери – як завжди, український слід. Що там було наклеєно насправді – далі у матеріалі.
Провокаційний неправдивий сюжет поширила так звана журналістка кремлівського телеканалу «Звєзда» катерина радомська. Згодом цю «новину» активно почали постити у соціальних мережах.
«Стіни грузинського парламенту обклеїли портретами Бандери та різними гаслами, а перед входом до будівлі протестувальники гримлять каструлями та іншим кухонним начинням. Так відбувається черговий мітинг проти ухвалення закону про «іноагентів». Гаряче і всередині парламенту: депутати вкотре побилися під час обговорення закону. Раніше прем’єр Грузії пообіцяв, що закон буде ухвалено сьогодні у третьому читанні. Але президент країни хоче накласти на нього вето», – таку інформацію було оприлюднено у сюжеті пропагандистів.
У відеоряді, який супроводжує сюжет, справді показані стіни парламенту Грузії з різними плакатами і гаслами.
У фрагменті, під час якого так звана журналістка говорить про портрети Бандери, навмисно взято ракурс, щоб в кадр попадали плакати на стінах будівлі. Проте, фокус оператора взятий здалеку – тобто якісь плакати з обличчями глядач бачить, але вони не чіткі. Відповідно, у такий спосіб дуже зручно маніпулювати – так можна заявити, що на парламенті наклеєні портрети не тільки Степана Бандери, а будь-кого.
Насправді, жодних портретів українського політичного діяча 20 століття, якого демонізувала російська пропаганда за зразком радянської, – немає.
При детальному аналізі зображення та пошуку аналогічних зображень у збільшеному варіанті, з’ясовується, що на плакатах із портретом зображено грузинського поета Тиціана Табідзе. Це творчий діяч Грузії, відомий у 20-30 роки 20 століття. У 1937 році він був репресований сталінським режимом та розстріляний.
Матеріал підготовлено в межах проєктної співпраці з проєктом з протидії дезінформації «БезБрехні».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром