Учні Свалявщини вчилися бути толерантними

20 Листопада 2023, 16:07
Учні Свалявщини вчилися бути толерантними 534
Учні Свалявщини вчилися бути толерантними

Міжнародний день толерантності відзначають у світі 16 листопада. З нагоди цього дня для учнів навчальних закладів Свалявщини організували різноманітні креативні заняття та уроки.

Відтак для школярів  3-Б класу Свалявського закладу загальної середньої освіти №3 провели виховну годину «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі».

«16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури та звичаїв.

 Виховна година «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі», 3-Б клас, класний керівник Галавін Н. М.», – розповідають на фейсбук-сторінці закладу.

У Свалявській початковій школі N 1 з дошкільним підрозділом дітки вчилися товаришувати та підтримувати один одного. 

«Що таке толерантність? 

Толерантність – це вміння творити добро, бути милосердним, пробачати, співпрацювати, сприймати іншого таким як він є, співчувати, поважати права іншого.

Це мистецтво жити у світі  різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших, не порушуючи їх права та свободу.

Будьмо толерантними, шукаймо єдності у різноманітності!», – пишуть у дописі на фейсбук-сторінці закладу.

З учнями 5 класу Свалявської гімназії № 1 класна керівниця Ковач Євгенія Василівна підготувала та  провела цікаву, неординарну та надзвичайно творчу подорож країною толерантності. В ігровій формі учні засвоїли нові навички дружнього спілкування, толерантного ставлення до інших та навколишнього світу. Особливістю проведеного заходу  було й те, що завдання, які були використані, працювали на згуртування класу та емоційну стабільність учнів.  

Як розповідають на сайті гімназії, учням акцентували увагу на прикладах толерантної поведінки в різних ситуаціях, що виникають  у громадському транспорті, на вулиці. З великою зацікавленістю діти створили своїми руками «Квітку толерантності», «Портрет толерантної людини», складали пазли. Школярі активно брали участь та розвивали свої творчі здібності, і на згадку про цей урок Євгенія Василівна подарувала кожному сердечко толерантного учня.

Захід дав можливість учням переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості та любові, а толерантність врятує світ.

Дітки з молодшої групи «Казка» Свалявської початкової школи №2 з дошкільним підрозділом створили ціле квіткове деревце толерантності.

У Тибавській гімназії практична психологиня Христина Фізер провела акцію «Зробимо  толерантнішим наш світ», а також інтерактивну годину спілкування «Будьмо толерантними і світ стане кращим!».

«Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід’ємна складова сучасного життя та умова  співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день, як ніколи, актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності», – розповідають у гімназії.

До відзначення Дня толерантності долучилися і учні Дусинського закладу загальної середньої освіти

«Так як одним із символів ТОЛЕРАНТНОСТІ є рука людини, яку ми можемо подати не тільки своїм близьким, але й всім тим, хто нас оточує, то дітки прикріплювали на дерево паперові долоньки – вони стали символом дружби нашого першого класу!», – розповідають у закладі.

Квести та креативні виховні години з нагоди Дня толерантності провели і у Росошанській гімназії.

 

 

 

 

Коментар
30/11/2023 Четвер
30.11.2023
29.11.2023