У Сваляві в День пам'яті померлих запалили сотні свічок

02 Листопада 2023, 00:20
День пам'яті померлих 1907
День пам'яті померлих

На Закарпатті 1 листопада традиційно відзначають День пам'яті померлих. Люди вшановують пам’ять усіх, хто пішов у вічність – відвідують могили родичів та близьких, несуть квіти та запалюють лампадки і свічки.

День пам'яті має далеку історію. Християни ще в I столітті почали вшановувати всіх мучеників, які загинули за віру та церкву. Коли ж у VII столітті папа Боніфацій IV отримав дозвіл на освячення римського пантеону, який до цього був язичницьким храмом, він вирішив присвятити його Божій Матері та всім святим мученикам. Відтоді вшанування пам'яті всіх святих відбувалося 13 травня.

Перенесли дату на 1 листопада в Англії у VIII столітті. А від X століття нова дата була офіційно затверджена у всіх християн західного обряду.

Водночас постановили, що наступного дня (2 листопада) віряни будуть молитися за душі всіх покійних, а не лише святих мучеників. Назвали його День задушний. Цього дня Церква поминає душі в чистилищі. 

На Закарпатті День пам'яті відзначають не тільки римо-католики, а й віряни інших конфесій. Люди їдуть на цвинтарі, везуть квіти. Також на цвинтарях служать панахиди. Для зручності в багатьох населених пунктах курсують безкоштовні автобуси, які відвозять людей на кладовища.

Цьогоріч вшановували не тільки померлих родичів, а і захисників, які віддали життя за Україну. Віддати шану полеглим у боях приходили рідні, знайомі, побратими і просто небайдужі люди.

Однак особлива атмосфера цього дня відчутна з настанням сутінків. Цвинтарі починають мерехтіти сотнями свічок та лампадок, які горять майже всю ніч. Кожен, хто хоча б раз бачив цю картину, не лишається байдужим, адже це дійсно прекрасне і водночас магічне видовище.

Як це виглядає, бачив і Район.Свалява:

 

Коментар
14/04/2024 Неділя
14.04.2024
13.04.2024
12.04.2024