У центрі Сваляви розпочали ексгумацію тіл, похованих під обеліском. ВІДЕО

01 Листопада 2023, 13:06
Фото: Район.Свалява 4581
Фото: Район.Свалява

У центрі Сваляви фахівці розпочали ексгуманізаційні роботи перепоховання решток тіл, які знаходяться під обеліском у центральній частині міста.

Експерти приступили до робіт у середу, 1 листопада. Вже зранку бригада з пошукових робіт від обласного комунального підприємства «ПАМ'ЯТЬ» Івано-Франківської області здійснила розкопування однієї братської могили. На надписі першої надгробної плити вказано, що тут лежать тіла трьох воїнів. Однак фахівці наразі виявили два людських черепи.  

Видно, що один скелетований решток повністю анатомічно цілісний, щодо другого – поки що незрозуміло. Наші працівники зачищають рештки щітками й пензликами. Сьогодні нас працює п’ятеро у групі: я, як керівниця, науковий співробітник і троє чоловіків-лаборантів ексгуманізаційних робіт. Рештки тіл будуть розміщені в невеличкі домовини, відтак перенесені на цвинтар», – розповіла керівниця бригади Ольга Третьякова

Загалом за документами радянських знахідок був створений паспорт радянської пам’ятки даного поховання. За документами вказано 24 могили: 14 індивідуальні, 10 – братські, тобто в яких поховані по декілька людей.

 Дослідники припускають, що на згаданій території поховано 65 останків військових другої світової війни. 

Ми створені взагалі для роботи в Івано-Франківській області, але коли є офіційні запити від інших областей та наявні дозволи, виїжджаємо на місце. Могили опрацьовуємо почергово, на це піде декілька днів. До прикладу, наприкінці серпня ми працювали у Чернівцях, де було зазначено, що під радянським пам’ятником поховано шість радянських воїнів старших чинів. Однак в результаті розкопок їх не виявили, так звана бутафорія була. Такі нюанси також бувають», – зазначила пані Ольга Третьякова.

Нагадаємо, що дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики України на перенесення обеліска по вулиці Головній на цвинтар по вулиці Мукачівській Свалявська міська рада отримала у жовтні цього року.

 

 

 

Коментар
14/04/2024 Неділя
14.04.2024
13.04.2024
12.04.2024