Володимир Суботовський зустрівся у Британії з подружжям закарпатців, які відправили у воєнну Україну найбільше допомоги

02 Жовтня 2023, 14:22
Володимир Суботовський зустрівся у Британії з подружжям закарпатців, які відправили у воєнну Україну найбільше допомоги 1549
Володимир Суботовський зустрівся у Британії з подружжям закарпатців, які відправили у воєнну Україну найбільше допомоги

Депутат Закарпатської обласної ради Володимир Суботовський за дорученням керівництва області побував із робочим візитом у Британії. Під час поїздки він зустрівся з волонтерами, які допомагають Україні, та обговорив міжнародні шляхи співпраці між двома країнами. 

Про це політик розповів на своїй фейсбук-сторінці.

«Нещодавно, разом із колегою з Закарпатської обласної ради Олексієм Іванчо мали нагоду відвідати Британію, аби за дорученням керівництва області, налагодити співпрацю з англійськими містами Манчестер та Рексем й продовжити справу щодо пошуку іноземних партнерів для одного дуже амбітного і масштабного проєкту – створення потужного реабілітаційного центру з надання послуг військовим, які зазнали поранень та іншим особам, які постраждали від війни.

Якщо коротко, то в обласному центрі знайшли будівлю в медичному містечку, яка багато років не використовувалась, а зараз може перетворитись на сучасний реабілітаційний центр з лікувальним басейном, барокамерами, стаціонаром, діагностичним центром та 60-ма процедурними кабінетами, що зможе обслуговувати за добу близько 400 пацієнтів.

За задумом, це буде великий спільний міжнародний проєкт, який фінансуватиметься з державного та обласного бюджетів, а також за кошти іноземних партнерів», – розповідає Володимир Суботовський.

Як наголошує депутат, щодня в Україні зростає кількість людей, які постраждали внаслідок ворожої агресії, тож закарпатська влада вирішила ініціювати проєкт та звернутись до міжнародних партнерів з проханням профінансувати реконструкцію старого корпусу пологового будинку. 

«Для добудови триповерхового реабілітаційного центру вже вдалося знайти меценатів, які готові надати для втілення ідеї близько 60 мільйонів гривень.

На облаштування кожного із шести поверхів недіючої споруди треба ще по 15 мільйонів на один поверх.

Аби презентувати цю ідею англійцям, нам організували зустрічі у Лондоні, Манчестері, Ліверпулі, Рексемі та Барі.

В рамках робочої поїздки Британією ми встигли відвідати біженців, які знайшли прихисток у цій країні, рятуючись від війни, зустрілися з волонтерами, які за посередництва благодійного фонду Caritas, відправили в Україну понад 200 вантажівок різноманітної допомоги. 

Від усієї української спільноти переказали слова вдячності англійським благодійникам та вручили відзнаки від Закарпатської обласної ради.

Дуже приємно було познайомитись з закарпатцями, мешканцями Ужгорода Оксаною та Олександром Непийвода, які понад 10 років мешкають у Британії й організували та відправили в Україну найбільшу кількість гуманітарного вантажу у перші місяці війни.

Цікавий був досвід та відчуття підтримки від європейських країн, адже від початку війни в Україні, британці зняли з флагштоків свої прапори і вивісили в підтримку України блакитно-жовті.

Це дуже мотивує, особливо в той час, коли ми з усіх сил працюємо, аби Україна вистояла на усіх фронтах і здобула нарешті перемогу, якої очікує увесь цивілізований світ. 

Перемогу дорогою ціною крові та поту… але це наш шлях, яким ми гідно пройдемо», – запевняє Володимир Суботовський.

Коментар
30/11/2023 Четвер
30.11.2023
29.11.2023