Керівництво Свалявської громади звернулося до Закарпатської обласної ради, щодо реконструкції мереж водопостачання та водовідведення

08 Лютого 2023, 16:18
Керівництво Свалявської громади звернулося до Закарпатської обласної ради, щодо реконструкції мереж водопостачання та водовідведення 651
Керівництво Свалявської громади звернулося до Закарпатської обласної ради, щодо реконструкції мереж водопостачання та водовідведення

Громада Сваляви просить Закарпатську обласну раду долучитися до співфінансування грантового проєкту з реконструкції мереж водопостачання та водовідведення. Про це повідомили на офіційному сайті Закарпатської обласної ради.

Відтак, відбулася зустріч голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, першого заступника Андрія Шекети та керуючої справами облради Мирослави Ливч з виконуючою повноваження міського голови Сваляви Мирославою Скрипинець і її заступником Михайлом Поповичем

Керівники Свалявської громади звернулися до представників обласної ради з проханням долучитися до співфінансування грантового проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження Західної України та Східної Польщі» в рамках програми «Interreg Next Poland-Ukraine 2021-2027»

У рамках цього проєкту передбачається здійснити роботи з реконструкції мереж водопостачання довжиною 4476 м. та водовідведення – 3476 м. в міста Свалява, в результаті чого до реконструйованих мереж буде підключено відповідно 2090 та 1560 мешканців прилеглих будинків.

За умовами проєкту, на реалізацію якого передбачено 880 тис. євро, міська рада Сваляви повинна забезпечити співфінансування з міського бюджету 10%. 

У зв’язку з тим, що доведена освітня субвенція з державного бюджету не забезпечує відповідну потребу у коштах для педагогічних працівників, то різницю покриватимуть з бюджету міської громади. 

Через це свалявчани просять Закарпатську обласну раду посприяти у виділенні коштів для україно-польської Програми з обласного бюджету. 

Мова про 1 млн. 500 тис. грн., які необхідно отримати у 2023 році, оскільки в іншому випадку своєчасна реалізація проєкту опиниться під загрозою.

Керівництво Закарпатської обласної ради пообіцяло, що клопотатиме перед депутатами про підтримку проєкту та виділення необхідної суми.

 «Дане питання ми подамо на розгляд бюджетної комісії, і, сподіваюсь, воно буде винесено на розгляд сесії. Нерозумно втрачати цей грант через неспроможність Свалявської громади покрити фінансування своєї частини проєкту. Володію ситуацією і добре знаю давню проблему з водою у Сваляві. Програма «Україна-Польща» може її вирішити, тому звертатимемось до депутатів підтримати цей проєкт», – сказала депутатка, керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч.

Коментар
01/04/2023 Субота
01.04.2023
31.03.2023