Скільки платитимуть свалявчани за воду та вивезення сміття у 2023 році

15 Грудня 2022, 10:58
Скільки платитимуть свалявчани за воду та вивезення сміття у 2023 році 1681
Скільки платитимуть свалявчани за воду та вивезення сміття у 2023 році

Вчора, 14 грудня, на позачерговому засіданні виконавчого комітету Свалявської міської ради прийняли рішення про підняття тарифів на воду та вивезення побутових відходів.

Як відомо, напередодні керівництвом КП «Водопостачання та водовідведення» та КП «Виробниче управління комунального господарства» було подано відповідні розрахунки, які згідно з вимогами чинного законодавства були оприлюднені на офіційному сайті Свалявської міської ради. 

Керівники підприємств наголошували, що діючі тарифи на послуги очолюваних ними підприємств на сьогодні є суттєво нижчими за економічно обґрунтовані.  

Відтак, під час засідання виконавчого комітету очільниця громади Мирославою Скрипинець запропонувала, щоб тариф для населення на водопостачання та водовідведення підвищити якомога менше, беручи до уваги складний період, які переживає Україна через війну, а також родини громадян нашої держави відчувають фінансову нестабільність. 

Тому тарифи піднімуть з другого кварталу з наступними цінами для населення: водопостачання та водовідведення – 40 гривень за метр кубічний. Пропозицію очільниці громади підтримали більшість членів виконавчого комітету Свалявської міської ради. 

Для інших споживачів послуг із водопостачання і водовідведення комунального підприємства «Водопостачання та водовідведення» (суб’єктів господарювання) новий тариф становить 60 гривень за метр кубічний. Цей тариф почне діяти з 1 січня 2023 року.  

Під час засідання виконавчого комітету змінили також тариф на вивезення сміття, як для населення, так і для об'єктів господарювання. З ініціативи Мирослави Скрипинець новий тариф для населення стане діючими з другого кварталу 2023 року. Для суб’єктів господарювання – з 1 січня 2023 року. 

Тариф на місяць на вивезення сміття для одного мешканця Свалявської громади становить 40,03 гривні, тариф на вивезення та захоронення 1 метра кубічного твердих побутових відходів становить 280 гривень 91 копійка (для суб’єктів господарювання).

«Якби була хоча б найменша можливість не підвищувати тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, я, як очільниця громади, навіть не ставила б це питання на порядок денний засідання виконавчого комітету. Але такої можливості немає, – зауважила Мирослава Скрипинець.

Очільниця громади також обґрунтувала підняття тарифів на воду та вивезення сміття: 

Щоб не збанкрутувало комунальне підприємство «Водопостачання та водовідведення», із бюджету Свалявської громади потрібно станом на сьогодні виділити цьому підприємству 12 мільйонів гривень. 

Цих коштів ми в бюджеті для таких цілей не маємо. Перерозподілити кошти не вийде, бо нам забракне грошей на утримання бюджетних установ, ремонти вулиць і тротуарів, дитячих садочків і шкіл. 

Тож прошу жителів громади поставитися з розумінням до необхідності переглянути тарифи на водопостачання та водовідведення, які в Свалявській громаді з 2019 року не змінювалися. Якщо цього не зробити, то КП «Водопостачання та водовідведення» не буде в змозі забезпечити цілодобове водопостачання. 

Чи хочемо ми жити в умовах, коли вода у кранах мешканців громади буде з’являтися погодинно, за певним графіком? Гадаю, жителі громади на це питання дадуть відповідь «ні». Бо вже звикли до комфортних умов у плані водопостачання. 

А КП «Водопостачання та водовідведення» для надійного водопостачання потрібна техніка, достатня кількість кваліфікованих працівників підприємства, котрі його забезпечують тощо. 

У новий фінансовий рік, тобто з 1 січня 2023 року, нам як громаді потрібно увійти з бюджетом на наступний рік. Усі видатки бюджету на утримання бюджетних установ громади мають бути нараховані, виходячи, у тому числі з нових тарифів на водопостачання та водовідведення, а також на вивезення твердих побутових відходів. Саме цим зумовлено перегляд тарифів до завершення 2022-го, такого важкого для нашої держави року.

Як керівниця громади прагну, щоб Свалявська ТГ увійшла в новий рік із досягненнями, а певні досягнення і покращення у нас є. Попри всі складнощі ми маємо об’єктивно сприймати та оцінювати реалії життя у країні, котра бореться з підступним і жорстоким ворогом за свою СВОБОДУ і живе у в умовах воєнного стану. Вірю, що Перемога буде за нами, і ми будемо мати добрі новини і позитивні зміни».

Коментар
14/04/2024 Неділя
14.04.2024
13.04.2024
12.04.2024