На благодійній виставці у Сваляві збирають кошти для ЗСУ

07 Грудня 2022, 14:57
На благодійній виставці у Сваляві збирають кошти для ЗСУ 524
На благодійній виставці у Сваляві збирають кошти для ЗСУ

У Сваляві 3 грудня розпочалась виставка «Евакуйовані», присвячена темі вимушеної евакуації. Кожен охочий має змогу переглянути красиві виствори мистецтва, а також придбати їх на аукціоні, тим самим зробивши внесок на підтримку ЗСУ. 

«Виставка картин і світлин, створених у рамках проєкту Артрезиденція «Аура міста», була запланована за цим проектом», – розповідає Оксана Очкурова, голова ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» (організатор виставки). – «А ось аукціон – це вже подія поза проєктом… Під час нашої артрезиденції українські художники створили кілька десятків картин. Згодом знайшлись митці, готові взяти участь у фінальній виставці. Але, з урахуванням реалій, зберігати всі ці твори мистецтва в одному місці наразі не на часі. Отже, ми вирішили: нехай вони оселяться у приватних колекціях, а зібрані кошти підуть на допомогу для ЗСУ».

Виставка та аукціон триватимуть до 10 грудня включно. У день відкриття проходив так званий «голосний» аукціон – бажаючі могли придбати картини вживу, безпосередньо у виставочній галереї.

У наступні дні тривав «тихий» аукціон, коли за твори мистецтва можна було поторгуватись безпосередньо у Сваляві чи в Інтернеті.

«Ми тільки на «живому» аукціоні продали 21 картину», – каже Марина Бражнікова, заступниця голови ГО «ЦСР Дієва громада». – «І при цьому «тихий» аукціон стартував одразу, вже є кілька бажаючих поторгуватись за твори мистецтва протягом поточного тижня».

В перший день аукціону вдалось зібрати майже 100 тисяч гривень. При цьому продалось по кілька картин кожного з художників-резидентів «Аури міста» та твори інших українських митців, надані спеціально з цією метою.

«Художники від нашого заходу не матимуть на свою користь жодної копійки», – зауважує Оксана Очкурова.

Загалом лотами аукціону є понад 60 картин резидентів «Аури міста» та інших українських художників, а також дизайнерські шеврони та світлини, моделями для яких виступили жінки-переселенки.

«Важливо усвідомлювати, що нашим придбанням на таких заходах стають не просто картини», – каже Іван Кошеля, представник благодійного фонду «Сім’я Кошеля», у партнерстві з яким організовано виставку й аукціон. – «На таких заходах ми вкладаємося в першу чергу не в картини, а в мирне небо над тими чи іншими регіонами України».

Виручені кошти будуть витрачені на дрон (або дрон з тепловізором – якщо дозволить виручена сума) для однієї з частин ЗСУ, яка наразі звільняє від окупантів Луганську область. Тож до 10 грудня до зборів можуть долучитись всі небайдужі!

Що відомо про організацію:

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини

Коментар
Код блоку:
03/02/2023 П'ятниця
03.02.2023
02.02.2023