Закарпатські волонтери збирають сировину для виготовлення окопних свічок на передову

30 Серпня 2022, 10:42
Фото ілюстративне 528
Фото ілюстративне

Війна триває тож закарпатські волонтери роблять усе, щоб підготувати українських Захисників та Захисниць до зими. Для цього винахідники-волонтери згуртувались та готують спеціальні «окопні свічки». Добродії кажуть, такі вироби горять довше за звичайні, – повідомляє медіацентр УжНУ.

Від так волонтаріат УжНУ закликає жителів Закарпаття допомогти зібрати сировину для виготовлення свічок. 

Що саме треба й куди це все приносити – розповіла координаторка ужнівських волонтерів Ганна Мелеганич.

«Я шукала волонтерів, які займаються в нас виготовленням окопних свічок, — однак знайти тих, які роблять це на постійній основі, не вдалося. Є дівчата, які мають досвід створення таких свічок, та через брак сировини займаються цим рідко. Тому Волонтеріат вирішив долучитися до організації процесу: ми ставимо за мету забезпечити необхідним матеріалом волонтерів, які виготовлять свічки для військових, а ми допоможемо доправити все на передову», — розповідає Ганна Мелеганич, 

Ганна Мелеганич наводить фактаж: 

«За інформацією волонтерів, одна маленька баночка з-під кільки 10х3 см активно горить близько 3 годин. Літр води при вуличній температурі близько 0° на ній можна закип’ятити за 24 хвилини. Її важко загасити вітром, не боїться вологи, легко вміщується в кишеню, можна запалювати багато разів. Такі окопні свічки військові використовують для підігріву та приготування їжі, розпалення вогнища навіть із сирих дрів, опалення невеликих приміщень, та й просто щоб зігріти руки».

Для окопних свічок підходять:

Недогарки парафінових та воскових свічок будь-якої форми, кольору із запахом чи без,

Цілі свічки,

Парафін, віск,

Чисті жерстяні банки від консервації (не менше, ніж банки з-під кукурудзи та горошку, але що більші — то краще),

Гофрований картон.

«Якщо у когось є знайомі власники закладів харчування, то з ними також можна домовитися про використання банок від консервації. Якщо хтось є прихожанином церкви, можна попросити в настоятеля забирати недопалки свічок раз на кілька днів. Таким чином вдасться зібрати в рази більше потрібної сировини. Але навіть якщо кожен ужгородець принесе по одному недопалку чи жестяній банці — сукупно це буде величезний результат. Наше завдання — підготуватися до зими. Чим далі, тим коротші будуть ночі, й свічки ставатимуть усе більш потрібними. І ми тут, у тилу, маємо зробити все можливе, щоб допомогти тим, хто саме в цей момент виборює наше життя», — зауважує Ганна.

Приносити сировину для свічок можна в робочий час в Археологічний музей ім. Е. Балагурі (ректорат УжНУ, пл. Народна, 4).

 

Коментар
Код блоку:
08/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022