Художня література сьогодні: підбірка творів, які повинен прочитати кожен
Навіть війна – ще не причина закинути читання. Тим паче, що психологи довели – художня література суттєво знижує рівень стресу, варто лише прочитати хоч кілька сторінок у день. І це цілком логічно – адже, занурюючись у сюжет, ми на якийсь час забуваємо про власні проблеми та переживання і опиняємося у іншому всесвіті, що живе за власними законами. Читання – це особливий спосіб релаксації, що допомагає розслабитися, чи, як писав Жордін Кормьєр, «спосіб психологічного омолодження».
Художня література, книги стимулюють розумову діяльність, покращують пам’ять, надихають на створення чогось креативного і прекрасного, а також спонукають розуміти чужі точки зору, розвивають аналітичне мислення. Читаючи, ми переймаємося розвитком подій і розвиваємо у собі емпатію – здатність до співчуття, починаємо краще розуміти інших людей.
Яка українська художня література актуальна під час війни?
Звісно, однієї відповіді на це запитання немає. Адже скільки людей – стільки смаків. Комусь до вподоби детективи, а хтось марить історичними романами, а комусь більше подобається фантастика. Тож у нашій добірці ми намагалися врахувати різні смаки, і єднає ці книги тільки одне – вони цікаві!
Сучасна художня література – ТОП-3
1. Леся Романчук. Лицарі любові і надії.
Цей історичний роман, написаний на реальних фактах, належить до справжніх літературних перлин. Адже «Лицарі любові і надії» - це перша в Україні книга, яка повно і глибоко висвітлила всі етапи організованого спротиву політв’язнів ГУЛАГу, зокрема події Кенгірського повстання.
Знаково, що роман не лише суто історичний, у ньому присутні яскраво виписані життєві колізії та романтичні переживання, трагічні людські долі та спогади очевидців. Ба більше – батьки авторки самі були учасниками Кенгірського повстання, тож Леся Романчук знає, про що пише…
Гадаємо, що таке чтиво особливо актуальне у час війни, адже показує історію українського спротиву та ще раз нагадує, хто наші віковічні вороги.
2. Ніна Фіалко. Кохання з першого погляду.
Навіть у час війни – особливо у час війни! – варто писати і читати художні твори про любов. Бо саме це світле почуття дає сили жити.
"У романі «Кохання з першого погляду» Ніна Фіалко описує життя сучасної молоді, яка шукає кращої долі за кордоном. Головний герой роману - Олексій Шинкаренко. Він щиро закохався у місцеву красуню, тож намагається створити для неї «рай на землі», але дівчина прагне іншого життя.
Любов і зрада, щирість і підступ, неймовірні колізії та життєві вітражі – все це ви знайдете на сторінках роману «Кохання з першого погляду!».
3. Юрій Винничук. Сестри крові
Художню літературу читати люблять не всі, але коли автор книги – «зоряний» Юрій Винничук, то охочих значно більшає. Адже від цих історій нереально відірватися.
Роман «Сестри крові» розвиваються і в Ґданську, і на українському піратському кораблі «Стрибог», і у Львові. З героями ви вже знайомі, якщо «проштудіювали» попередній бестселер автора – «Аптекар». Та якщо в «Аптекарі» сюжет стосувався головним чином Лукаша Гулевича, то у «Сестрах крові» перед нами постане історія Юліани, яка перевдяглася у чоловічий одяг, щоби помститися вбивцям своєї сестри. Неймовірні інтриги, замовні убивства і палке кохання – саме те, що вам зараз потрібно!
Сподіваємося, що ви щось вибрали собі до смаку! Якщо так, то купити художню літературу радимо у «Домі Книги» (https://dk-books.com/catalog/3469/), це зручно і вигідно, адже саме тут ви знайдете найширший вибір книг за найнижчими в Україні цінами.