На Свалявщині поширюється сказ у собак

Почастішали випадки захворювання на сказ у тварин на Свалявщині. Відтак, 11 травня, лабораторно було підтверджено сказ у собаки в селі Голубине та у лисиці, що попередньо зайшла в один з приватних дворів у селі Стройно.
Вже наступного дня, комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полянської сільської ради та Свалявської міськради затвердили та розробили спільно з Свалявською ветлікарнею, заходи, по локалізації та ліквідації сказу в лісових мисливських угіддях та прилеглих населених пунктах.
Кожного дня, у цих населених пунктах проводитиметься вакцинація домашніх тварин.
Свалявська райветлікарня, просить власників собак та котів з розумінням віднестися до цієї акції.
Довідка: Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Захворювання характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Людина заражається під час укусу, або коли слина, хворих тварин, потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену, через подряпини, шкіру.
У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки. Вакцинована тварина, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження. Важливе значення в поширенні вірусу сказу має процес синантропізації хижаків, наближення місця їх мешкання до населених пунктів і контакти з безпритульними собака і котами, яких на жаль через безвідповідальне ставлення господарів до своїх улюбленців, багато. Для безпритульних тварин, зокрема собак, укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.
Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання. Хвора тварина стає пригніченою лежить, втрачає апетит. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети, нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, гине - на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але у разі захворювання поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром