стрічка

Між Стриєм і Мукачево планують побудувати платний автобан

20 Травня 2021, 16:28
1087

«Укравтодор» планує побудувати концесійну дорогу Стрий – Мукачево. Автобан буде пролягати через Львівську та Закарпатську області й слугуватиме альтернативою трасі Київ – Чоп.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

У четвер, 20 травня, Державне агентство автомобільних доріг та турецька компанія «Онур конструкціон інтернешнл» підписали меморандум про підготовку пропозиції для будівництва нової дороги Стрий – Мукачево в межах державно-приватного партнерства. За меморандумом, компанія Onur за власний кошт має розробити техніко-економічне обґрунтування для будівництва дороги.

Дорога, що пролягатиме через Львівську та Закарпатську області, стане альтернативою трасі М-06 Київ – Чоп. Розробити проєкт автобану планують у 2021 році. Після цього мають оголосити тендер на безпосередні роботи.

Як розповів ZAXID.NET керівник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків із громадськістю Служби автомобільних доріг Львівщини Іван Бондар, наразі не відомо, за яким саме маршрутом пролягатиме дорога, та скільки може коштувати будівництво, адже йдеться про абсолютно новий проєкт, вартість якого визначатимуть після розробки ТЕО.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, компанія «Онур конструкціон інтернешнл» зареєстрована в Києві. Її власниками є громадяни Туреччини Онур та Ісхан Четінджевіз та львів’янин Олег Фаріон. Саме ця компанія останні кілька років виконує головні ремонти доріг у Львові та області.

Наразі в Україні немає жодної платної дороги, концепція якої передбачає, що проїзд автобаном за замовчуванням – платний, а сама дорога не має з’їздів у населені пункти, що дозволяє швидше та безпечніше нею пересуватися. У 2020 році Кабмін затвердив максимальний розмір плати за проїзд концесійним автобаном: для легкових авто встановили тариф 0,023 євро/км, а для вантажівок до 12 т і автобусів – 0,045 євро/км.


 

Коментар
23/01/2022 Неділя
23.01.2022
22.01.2022
21.01.2022