День боротьби зі СНІДом: статистика хворих по Свалявщині

01 Грудня 2020, 12:15
1151 Джерело: https://zdrav.ck.gov.ua/uk/content/vsesvitniy-den-borotby-zi-snidom-0

Оскільки в розпалі пандемії коронавірусу всі стали забувати, що існують також інші хвороби, журналісти інформаційного сайту новин ‎Район.Свалява зібрали дані, аби нагадати про таку важку хворобу як ВІЛ, СНІД. Отже, за даними Закарпатського обласного центру громадського здоров'я, за 2020 рік в Сваляві та Свалявському районі на облік з ВІЛ інфекцією взято 3-х осіб, всього на обліку ВІЛ-інфікованих  31 (з них до 17 років  5), зареєстрованих випадків СНІДу  12.

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Впродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини.

Збудник — вірус, що має вигляд спіралі у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який страждають переважно американці та африканці. Вірус вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.

ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, внаслідок чого активізується, так звана, умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.

Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛу. Зараження можливе при: статевому контакті з інфікованим; кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків); вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка.

Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то за останніми дослідженнями, ця дитина не обов'язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передати вірус від матері до дитини знижується до 6 відсотків.

ВІЛ не передається через поцілунок, спільному користуванні туалетом або ванною, посуду, при рукостисканні, через укуси комах, – повідомляє інтернет ресурс "Все про СНІД".

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024