Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свалявські лікарі отримали допомогу з США

17:17 18.11.2020
739

Засоби індивідуального захисту із гуманітарного спецвантажу для Закарпаття з-за океану нещодавно отримали свалявські лікарі.

Днями головна волонтерка Свалявщини Вікторія Степанова разом із своїм колегою із ГО «Відродження України – Закарпатської області», яка координує мережу волонтерів-координаторів у 34 населених пунктах нашого краю, здійснює збір коштів для підтримки медичних закладів регіону задіяних у протидії поширенню COVID-19 та фактично є Центром протидії коронавірусу Закарпаття, Сергієм Шишканинцем завітали до КНП «Свалявська районна лікарня» для передачі гуманітарного вантажу призначеного медикам, що задіяні у боротьбі їз COVID-19.

Як повідомила під час телефонної розмови головна кураторка Центру протидії коронавірусу нашого краю Власта Рейпаші, отримати допомогу з-за кордону вдалося в рамках Проєкту USAІD «Зміцнення громадської довіри», Агентства США з міжнародного розвитку USAІD – US Agency for International Development та Chemonis, до якого члени ГО «Відродження України – Закарпатської області» оперативно долучилися ще під час першої хвилі пандемії COVID-19.

По допомогу до закордонних організацій волонтери ГО «Відродження України – Закарпатської області» почали звертатися ще в лютому-березні цього року, тобто майже одночасно із тим періодом коли в Україні ввели перший карантин. І нам дуже пощастило, що наша заявка не залишилася без розгляду – Закарпаття отримало партію гуманітарного вантажу із засобами індивідуального захисту на загальну суму 37 тисяч євро. На жаль, так пощастило далеко не всім областям – каже Власта Степанівна.

При вході у медзаклад волонтерів зустріли директор КНП «Свалявська районна лікарня» Олександр Суран, медичний директор установи Мирослав Мелеш та завідуючий реанімаційним відділенням райлікарні Михайло Гелета, які зичливо подякували благодійникам за передачу засобів індивідуального захисту, таких необхідних медикам, котрі боряться за наші життя

Дякувати і справді є за що, адже завдяки Проекту USAІD «Зміцнення громадської довіри», Агентства США з міжнародного розвитку USAІD – US Agency for International Development та Chemonis медики Свалявщини отримали 3 830 шт. ЗІЗ з них:

Костюм біозахисту – 100 шт.

Шапочки – 2 000 шт.

Бахіли – 600 шт.

Маска хірургічна 900 шт.

Респіратори класу захисту FFP3 – 200 шт.

Захисний екран для обличчя – 30 шт.

– Вантаж на суму 37 тисяч євро! Це – просто ого, яке досягнення! І хай сюди ми привезли лише частину отих пакунків із засобами захисту, адже ділили їх між районами відповідно до наповнюваності ліжкомісць та кількості населення), та у нинішніх умовах – це порятунок. У буквальному сенсі порятунок чиїхось життів. А уявляйте, скільки праці було покладено на цей результат? – пояснює, сидячи у мікроавтобусі та демонструючи вже підписані між волонтерською організацією й керівництвом лікарні акти Вікторія Гуйван.

– А ви не боїтеся захворіти на COVID-19?

-Ні. Однозначно, що ні. Це може трапитися з будь-ким, окрім нас. Ми – молоді, здорові, витривалі». Так думаєш, а потім в якиїсь момент здаєш свій перший тест, який робиш скоріше для «галочки», аніж для спокою, і раптом працівники лабораторії тобі кажуть «Ти успішно перехворів коронавірусом. Вітаємо, хлопче!» І ти такий, думаєш: «Ну, о’кей. А з чим тут вітати?». Це вже потім я довідався, що мені дійсно, ну, дуже пощастило, в тому плані, що подолав хворобу майже без наслідків. І от коли це усвідомлюєш, всередині тебе все наче перевертається з ніг на голову, адже у кожного з нас є рідні та знайомі, а їхній імунітет може виявитися не таким сильним. Кажеш собі: «Я ж територіальну цілісність країни, спокій рідних і близьких мені людей під ворожими кулями відстоював. Вистояв. Невже зараз здамся?» – парирує риторикою на моє запитання, розповідаючи про власний досвід «знайомства» з недугою волонтер та колишній учасник ООС Сергій Шишканинець.

– Звісно, боїмося. Вдома на нас чекають сім’ї та маленькі діти. Але ж тих людей, які внаслідок COVID-19 опинилися на лікарняному ліжку, як і працівників лікарні також чекають удома. Цим себе і заспокоюємо – доповнює Вікторія.

– Волонтерство – не єдиний напрямок твоєї діяльності.

– Авжеж ні. Волонтерство у моєму житті – покликання. Також я «веду» кілька безкоштовних шкільних гуртків у Районному БШ та на базі Свалявської ЗОШ №1, але, це скоріше, як хобі, бо як дипломований туризмознавець займаюся розробкою туристичних маршрутів Свалявщини, яких в же назбиралося більше 20-ти а також розвитком вебсайту Туристична Свалявщина на якому містяться не тільки інформація про геолокацію чи історичне минуле нашого краю, а й про те чим живе вона сьогодні: людей, які живуть і дихають у ритмі з новоствореною ОТГ, продукцію, яку виготовляють як на великих та маленьких підприємствах, так і в домашніх умовах, відомості про наші надра і загалом іще дуже багато чого цікавого. Нині ж працюю над створенням молодіжної ініціативної групи що зацікавлена у захисті довкілля в регіоні для спільної роботи у рамках проєкту «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад» котрий фінансується Посольством Великої Британії. Та це вже інша історія. А попереду у нас – дорога.

Волонтери поїхали далі, адже того дня на їхній приїзд також чекали медики у Міжгір’ї та Воловці, я дивилася їм у слід і зловила себе на думці, що добро, таки не знає кордонів. Особливо коли зроблене воно заради життя.

Наталія Лірикова

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
29 листопада
Вчора
27.11.2020
26.11.2020
25.11.2020
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020