стрічка

Налякати і розламати, або Для чого потрібен ефект Чокнадія

04 Листопада 2021, 17:00
Фото ілюстративне 2406
Фото ілюстративне

За персоною відомого свалявського активіста Михайла Чокнадія я стежу вже більше двох років. Він є основною темою для жартів у громадсько-політичному житті Свалявщини, бо його поведінка – то яскравий приклад того, як можна маніпулювати не лише думкою пересічних громадян, а й власне депутатів та представників політичних верхів. Одне відео, де Михайло повільно кудись іде і, театрально жестикулюючи руками, вангує, шо буде робитися у громаді, здатне викликати сумніви навіть у броньованих керманичів. І це смішно, бо слухати те, що віщує Михайло Чокнадій – то теж саме, що вірити, що вакцина – це насіння біороботів, нами правлять з космосу, а якщо мити голову в день, коли тебе народили чи хрестили, то життя буде важким і невдалим… 

Давайте розберемо ефект Чокнадія по поличках:

У кожній політичній місцині має бути людина, робота якої – вносити деструктив у діяльність тих чи інших органів та підрив репутації політичних сил. У Сваляві ж роль Чокнадія на сьогодні дещо інша – розвести депутатів міської ради перед сесією, на якій буде прийняте важливе рішення: хто керуватиме громадою. 

До слова, деякі такі от «кликуни» зробили непогану кар’єру. Яскравий приклад – Олег Ляшко. Той на національному рівні використовував усталені методи роботи: обціловував і водив на лавочки пенсіонерок, пхав ніс у рідну землю на трибуні Верховної Ради і, обов’язково гарантував посадити всіх олігархів на вила. Для мене, як людини, яка трошки стежить за політикою, його діяльність викликала сміх крізь сльози і єдину думку «Боже, шо ж воно меле!», а от моя бабка дивилася на Олежка, як на месію, і заздрила всім тим жіночкам поважного віку, яким випав шанс потриматися за руку «борця за справедливість і рівність».

Трохи незручно вийшло, коли в певний момент у «захисника бідних» і «борця проти олігархату» виявили неабиякі статки, новеньку квартиру в престижному районі столиці і досить непоганий автомобіль. А ще – рахунки в банку, які свідчили про те, що Олежик може сміливо на вила садити сам себе… Голос затих, дядько або увійшов у історію, як одіозний політик, або жде, що отримає нового роботодавця, який платитиме за те, щоб Ляшко знову кричав голосно.

Але давайте вернемось до Чокнадія. Михайлу до Ляшка ще волати і волати, але задатки у молодого чоловіка є:

  • молодий і перспективний;
  • має телефон;
  • просто до щему в нирках вболіває за Свалявщину;
  • має гарне пальто;
  • вміє говорити реальну фігню, але чіткими реченнями;
  • має багато вільного часу, бо не пропускає жодних подій;
  • готовий до того, що рано чи пізно йому таки дадуть дрина;
  • має фотки зі знедоленими українськими пенсіонерами.

Михайло часто стаэ героєм критичних дописів, де як його тільки не називають. До прикладу, днями у телеграм-каналі «Свалявський Дуб» знову вийшла публікація, присвячена активісту:

«Наш старий знайомий — Михайло Чокнадій продовжує відпрацьовувати будь-яке замовлення та вкотре підтверджує своє реноме "політичної хвойди".

Вчора він заявив, що потрібно підтримати Юрія Григу у ситуації з недовірою. І навіть пообіцяв створити нову коаліцію. 

Не будемо навіть загострювати увагу на тому, що житель Пасіки створює коаліцію та обіцяє недопустити недовіру міському голові у Свалявській міській раді до якої відношення не має.

Головне тут інше. 

Основним аргументом, який приводить Чокнадій і ним же намагається відбілити та виправдати мера є те, що Грига нібито вийшов з партії Слуги Народу та більше до неї відношення не має. 

Все це дуже красиво та пафосно, якщо не знати, що Грига навіть на вибори йшов як "безпартійний".

Як можна вийти з партії не вступивши в неї? Знову відверта та зухвала брехня від Чокнадія.

Також відмітимо й те, що Чокнадій видалив свої критичні дописи стосовно Григи. 

Вже не має того допису, де Михайло обіцяє зібрати 20 підписів за недовіру Юрію Григові. В тому же дописі він хотів побачити хоча б одну людину, яка вступиться за Юрія Григу, коли йому висунуть недовіру. 

Цей час настав, і людиною, яка зараз усіма правдами і неправдами захищає Григу від недовіри став сам Михайло Чокнадій. 

Не винить вже Михайло міського голову, як раніше винив у тому, що не зміг знайти спільну мову з депутатами. 

Дії Чокнадія вже давно не викликають якогось здивування, єдине що вони викликають — різку неприязнь від максимальної безпринциповості та лицемірства. 

Скоро уже навіть стояти поруч з Михайлом буде "зашкваром" — настільки він вже часто продавав свої вигадані принципи та неіснуючу повагу. Сьогодні він з тобою, завтра — поливає брудом, а післязавтра блокує заради тебе трибуну.

Втім, радує в цій ситуації те, що в того, хто починає співпрацювати з Михайлом, справи потім йдуть не найкращим чином. 

А отже надія на те, що епоха непрофесіоналізму та брехні у Свалявській міській раді закінчиться все ще є», – пишуть автори каналу.

 У одній із спільнот про Михайла Чокнадія написали наступне:

«Знаний на Закарпатті брехун та іуда давно зганьбився своїми обіцянками та побрехеньками у соцмережах. Бажання боротись з вітряками та отримувати свої гроші за непотрібний шум навколо політиків чи болючих для громади подій інколи ще бере своє, але потім Міша панічно видаляє, редагує пости, вигадує виправдання та продовжує танцювати під дудку замовників цих віртуальних акцій.

Майже 30-річний безробітній Михайло Чокнадій (у минулому студент, підприємець у галузі лісового господарства, спортсмен, ведучий та врешті й політик) так і не знайшов свого місця у світі. Він то підприємець, то політик, то - знову громадський активіст, що намагається стати в нагоді кожному жителю громади. Але толку з того – нуль.

У 2014 році Михайло Чокнадій став підприємцем у галузі лісівництва та іншої діяльності у лісовому господарстві. Очевидно – Михайло Чокнадій був черговим підставним підприємцем, який заробляв на тому, що хтось під його іменем вирубував й продавав ліс. Згодом – він різко став захищати вирубку лісів: прокинулась совість чи «кинув спонсор»? 

У 2017 році активіст був фігурантом у 4 судових справах, а ще – мав борги перед державою.

Фактично рік тому Михайло Чокнадій знову подався до політики. У 2019 році саме Михайла Чокнадія - голову Свалявської районної організації партії «Справедливість» затримали у відділку поліції. Сам активіст тоді швиденько «спхнув» все на дружину президента Марину Порошенко, мовляв хотів щось спитати, щось показати, а тут – забрали у відділок.

Потім він вдруге ледь не загримів за грати. У березні 2020 року Чокнадій збив жінку, й одразу на місці аварії у безпорадної постраждалої вимагав розписку про те, що вона не має претензій до «активіста» аби уникнути кримінальної відповідальності.

Донині Михайло продовжує «працювати» на благо громади. Ніхто не бачить його на роботі, ніхто не знає про його статки. Очевидно – за спиною місцевого псевдоактивіста є хороші спонсори, яким не шкода заплатити хлопцю, щоб той створював зайвий шум у соцмережах і підтакував там, де це треба комусь «згори». 

А згадайте лише як наш Михайло Чокнадій активно виступав проти, потім за, а потім знову проти місцевих активістів перед виборами, як він публікував фото та віде затриманих лісовозів, а потім швиденько стирав їх, редагував свої пости. Коли у громаді реально "пахне смаженим", Михайло тікає і сидить дома як миш під мітлою, чекаючи поки «спонсори» його діяльності порішають усі питання.

То Міша обіцяє задати гострі питання голові Свалявської громади і прямо перед інтерв’ю у нього ламається телефон, а то – він заїкається про недовіру і за кілька днів боязгливо стирає публікації з мережі. Може, у нього нестабільна психіка чи він в черговий раз просто бреше?

Це лише кілька фактів, але кожен з них доводить – Михайло Чокнадій звичайний аферист та брехун, який тихенько пригрівся біля кишень впливових спонсорів і періодично вигулькує звідти, щоб закинути у соцмережі чергову вибрехеньку і звернути на себе увагу людей.

Але яку з усіх своїх обіцянок він врешті виконав? Може, допоміг вирішити проблеми громади, чи – дав робочі місця для жителів? А може він своїм прикладом показує як прибирати ліси та річки від сміття, годувати бідних або просто чесно працювати на роботі зранку до вечора? Ні. Михайло вміє лише обіцяти, знімати відео та робити вигляд, що йому не байдуже – старанно вірячи у те, що скоро він прийде до влади і все буде круто»…

Цей допис, до слова, був розміщений на сторінці, яка протягом останнього часу активно поливає брудом виключно трьох депутатів міськради. І активізувалася вона якраз після того, як Центр розвитку Свалявщини розірвав співпрацю з міським головою. Скажу навіть більше, корені цієї сторінки виходять із одного з кабінетів головної будівлі міста і прямують аж за понад 350 кілометрів… )))

Я не зовсім погоджуюсь із викладеним у дописі. Так, Михайло абсолютно нічого корисного громаді не приніс, але його діяльність є важливою, бо якраз дозволяє прояснити певні моменти. 

До прикладу, беремо останнє відео, де активіст розповідає про події, які відбудуться у міськраді на сесії, яка пройде 5 листопада. Зі слів Михайла, згідно інформації, яку, звісно ж, знає лише він, міський голова Юрій Грига вийшов з партії  і вже не має жодного відношення до партії «Слуга народу». А далі – цікаво. Михайло, який протягом останнього року активно критикував Григу, раптово робить із нього принципового борця за справедливість, який заради честі відмовився виконувати вказівки обласного керівництва. Концепція змінилась – тепер Мишко хвалить Юрія Григу і звинувачує у всіх бідах депутатів. Дуже знайомо ))))

Також Михайло закликає всіх прийти в міську раду:

«Є два варіанти виходу із ситуації, яка склалася в Свалявській громаді.

Перший варіант - дострокові перевибори депутатів та міського голови. 

Другий варіант - створення коаліції, яка нарешті почне працювати на благо та розвиток Свалявскої громади. 

Якщо депутати в п’ятницю не підтримають перший варіант, тоді ми змусимо їх писати заяви на складання депутатських повноважень, або починати працювати на громаду та людей, які їх обрали депутатами», - пише Міша на своїй сторінці. 

Я вважаю, що є лише один варіант виходу з ситуації в громаді – перестати знімати проплачені відосики і поширювати різну ахінею, а дійсно щось робити з користю: готувати проекти чи гранти, втілювати ідеї по розвитку, шукати якісь варіанти покращення життя громадян. Бо поки що, як видно, покращується лише життя Михайла….

Це відео розраховане не на пересічних людей. Воно розраховане на депутатів, так само як і ниці картинки про 15 слуг Суботовського, дописи про дружин депутатів і низькопробні меми з приліпленими головами політиків. Мета усіх цих дописів – задіти самолюбство депутатів, щоб вони не прийняли рішення, яке має бути прийняте у цю п’ятницю. І, звісно ж, знайдеться кілька людей, які дадуть задню, злякавшись, але, як на мене, то боятися Чокнадія і його замовника – то впасти на дно Маріанської западини. 

Я не знаю, чим закінчиться сесія, але те, що вона буде гарячою – факт. Не знаю, чи стане духу депутатам довести діло до кінця, бо, як показує досвід, ножі в спину кидаються саме у останню секунду. Є шанс, що в громаді може налагодитись нормальна робота, а для цього треба, щоб співпраця була чітка між усіма об’єктами: керівником громади, представниками народу, очільниками держструктур…

І одне з найцікавіших питань: чому ж таких, як Михайло Чокнадій, ніколи не зачіпають? Максимум обіллють зеленкою чи обгадять в фейсбуці. Дуже просто. В часи монархів при дворі королів були блазні –  близькі до монарха або феодала особи, обов'язком яких було розважати вельмож та їхніх гостей жартами, нерідко сатирично гострими. Ці блазні були єдині, кому дозволялося жартувати над гостями королівського двору, бо існувало важливе правило: зачіпати блазнів не можна. Часи змінюються, монархія зникла, а блазні лишилися… 

 

 

Коментар
01/12/2021 Середа
01.12.2021
30.11.2021